Dla większości z Was Przedsiębiorstwo Społeczne brzmi pewnie tajemniczo. I zadajecie sobie pytania: kim są i czym się zajmują?
Naszym nadrzędnym celem jest inicjowanie, propagowanie i realizowanie działań na rzecz rozbudzania aktywności zawodowej osób bezrobotnych,
przeciwdziałanie i łagodzenie skutków bezrobocia, szczególnie wśród osób pozostających bez pracy.
Naszą ofertą jest catering dla firm, przedszkoli, szkół oraz osób prywatnych. W naszym jadłospisie znajdują się dania jarskie, mięsne oraz różnego rodzaju pieczone ciasta i ciasteczka. Produkty z oferty inspirowane są przepisami kuchni polskiej, żydowskiej, greckiej oraz Bliskiego Wschodu - tradycjami kulinarnymi krajów Ziemi Świętej.
Wiemy, że kluczem do sukcesu jest zadowolenie klienta. Dlatego wzajemna współpraca, utrzymywanie dobrych, partnerskich relacji, wzajemne zaufanie
oraz najwyższa jakość usług świadczonych w konkurencyjnych cenach jest dla nas priorytetem.
Troszkę historii...
Przedsiębiorstwo Społeczne założyli członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara stąd nazwa naszego przedsiębiorstwa – Tabgha.
Tabga z gr. Heptapegon, "siedem źródeł" – to niewielki region położony u północnych wybrzeży Jeziora Tyberiadzkiego w Galilei, w północnym Izraelu. Znany jest z cudu rozmnożenia chleba i ryb przez Jezusa, czym zaspokoił głód wielu tysięcy pielgrzymów, a to idealnie symbolizuje cel działania naszego Przedsiębiorstwa Społecznego. Na tej skale, na której Jezus dokonał tego cudu powstał około roku 350 p.n.e. mały kościół, a fundatorem był niejaki Józef z Tyberiady. Skała została obrobiona, zmniejszona i położona pod ołtarzem kościoła. Z biegiem czasu podłoga kościoła została pokryta mozaiką, jedną z najpiękniejszych w Ziemi Świętej. Mozaiki przedstawiają faunę i florę wodną doliny Nilu oraz nilometr czyli kamienny słup, który stał zanurzony w wodzie Nilu, monitorując poziom wody. Wpływy egipskie znalazły się tu zapewne za przyczyną ówczesnego patriarchy Jerozolimy Martyriosa, który sprawował piecze nad kościołem, a który część swojego życia spędził w Egipcie i zapożyczył stamtąd wiele elementów wystroju wnętrz. Jego imię wspomniane jest nawet na mozaice w języku greckim. Kamyczki mozaiki mają wielkość średnio 8x8 mm. Zniszczone bądź zagubione uzupełniono współcześnie kamyczkami o tej samej wielkości.